PARIS MASTERS: După Djokovic şi MURRAY E OUT!

Andy Murray a fost învins în “optimile” de la BNP Paribas Masters de polonezul Jerzy Janowicz, numărul 69 ATP, scor 7-5, 6-7(4), 2-6.

Meciul a semănat în multe momente cu înfrângerea lui Djokovic de ieri. Murray a început mai bine câştigând primul set cu 7-5 şi părea că şi în setul doi totul mergea conform planului după ce a realizat break-ul.

Scoţianul a servit pentru meci la 5-4 şi a ratat chiar şi o minge de meci înainte ca Janowicz să facă break-ul şi să câştige în tiebreak.  Uriaşul polonez(2.03 metri) a profitat de căderea fizică a lui Murray din decisiv şi a sprintat(6-2) către cel mai mare succes al carierei sale.

Janowicz îl va întâlni în sferturile de finală de la Paris pe sârbul Janko Tipsarevic, proaspăt calificat la Turneul Campionilor de la Londra.