Pentru CFR nu sună bine VIITORUL ! CFR – Viitorul 0-1

Campioana en-titre s-a făcut de râs cu o nou-promovată !

Considerată favorită, echipa clujeana s-a crezut învingătoare dinainte de fluierul de start, iar atitudinea și-a spus cuvântul. În minutl 20,  Gabriel Iancu a profitat de o greşeală a defensivei CFR-ului, l-a driblat pe Felgueiras şi a înscris în poarta goală.

Având în vedere că la acest scor și cu o posibilă victorie a Stelei la Tg-Jiu duminică CFR este mai mult ca sigur afară din lupta pentru titlu, ar fi trebuit ca formația lui Andone să atace în valuri. Lucrurile nu au stat așa. Până la pauză rezultatul ocaziilor a fost 3-2, iar scorul a rămas 0-1!

După pauză tot echipa lui Hagi e mai prezentă pe gazon și mai ratează o ocazie importantă prin Lazăr.

CFR nu există! Nici după eliminarea lui Dică, veteranul celor de la Viitorul, din minutul 60, CFR nu și-a revenit. Ocaziile au fost din nou echilibrate și tabela arăta la final un scor umilitor: CFR – VIITORUL Constanța 0-1